A31 pierwsza naggroda
A32  pierwsza naggroda
A33  pierwsza naggroda
Plansza 1 druga nagroda
Plansza 2 druga nagroda
Plansza 1 trzecia nagroda
Plansza 2 trzecia nagroda
Plansza 3 trzecia nagroda
Plansza 4 trzecia nagroda
086541 wyroznienie 1
086541 wyroznienie 2
086541 wyroznienie 3
S28D5E1 wyroznienie1
S28D5E1 wyroznienie2
S28D5E1 wyroznienie3
013XIIIM wyroznienie 1
013XIIIM wyroznienie 2
013XIIIM wyroznienie 3
013XIIIM wyroznienie 4
IMGP8820
IMGP8824
IMGP8829
IMGP8857
IMGP8862
IMGP8877
IMGP8881
IMGP8911
IMGP8915
IMGP8916
IMGP8923
IMGP8926
IMGP8932
IMGP8933
IMGP8938
IMGP8946
IMGP8968
IMGP9000
IMGP9006

Laureaci VI edycji konkursu Wizja Wypoczynku POŻĄDANY OBIEKT

PIERWSZA NAGRODA- PRACA ,, ROMANSIERA KLERA-  1234DRMS” 

Autorzy:Szymon Nowakowski,Dorota Piechocińska

I nagrodę w konkursie firmy KLER S.A. „Wizja Wypoczynku 2013″ na najlepszy projekt aranżacji wnętrza sypialni ze specjalnym zwróceniem uwagi na POŻĄDANY OBIEKT uzupełniający ofertę meblarską organizatora uzyskała praca nr 2 zatytułowana ROMANSIERA KLERA. Aranżacja wnętrza została tu oparta o podkreślenie dialogu organizujących go sprzętów – funkcjonującego już łóżka Kler Calisto i mebla, wywodzącego się z logiki i stylistyki Kler Calisto i budującego kolekcję podwójnego szezlongu nazwanego słusznie Romansierą. Introwertyczność pomieszczenia – jak się wydaje celowo pozbawionego okien została zaproponowana dla podkreślenia intymności nastrojów stworzonego przez Romansierę, czemu służą portrety na ścianie i punktowe oświetlenie ze stojących lamp. Mebel stwarza okazję do bycia razem blisko, jednocześnie zapewniając niezależność potrzebną do czytania, pracy z laptopem, rozmowy.
Czytelna grafika pozwala na zrozumienie modularności i wielofunkcyjności mebla, załączone dodatkowo diagramy wyjaśniają jego genezę i inspirację.
Koncepcja ta jest dostosowana do charakterystyki współczesnego życia, w którym trzeba szukać takich form wypoczynku, jakie prowokują wspólne przebywanie dając jednocześnie możliwość indywidualnej realizacji.

Komentarz: Ewa Kuryłowicz

DRUGA NAGRODA- PRACA ,,FOTEL BUJANY CALISTO-  J23A05″

Autorzy: Jan Elert, Agnieszka Skrzyńska-Elert

Autorzy projektu precyzyjnie odpowiedzieli na postawione w tytule konkursu zadanie przedstawiając jako produkt meblarski – fotel bujany, który niewątpliwie może być POŻĄDANYM OBIEKTEM w sypialni.
Mebel ściśle związany jest z funkcją wypoczynku i kojarzy się ze zwalnianiem tempa życia i leniwym relaksem. Nieco zapomniany współcześnie jak rekwizyt z minionej epoki współżyjący z książką, dzierganiem na drutach, kotem czy ciepłymi kapciami rzeczami rzadkimi acz godnymi polecenia w naszych zabieganych czasach.
Fotel nawiązuje pod względem wzorniczym do nowoczesnej linii Kler Calisto i jest jej trafnym uzupełnieniem. Staranne opracowanie detalu ukazuje znajomość technologii mebla i nie sprawiałoby większych problemów wdrożenie modelu do produkcji jednak projektanci nie dostrzegli że w kolekcji Calisto firma Kler nie poleca skór ekologicznych jak sugeruje projekt.
Aranżacja wnętrza sypialni przepojona jest światłem i ciepłem buduje dobrze nastrój wypoczynku, zgrzytem może być jedynie odgłos stalowych płóz bujanych na betonowej podłodze.

TRZECIA NAGRODA- PRACA GW257486

Autorzy: Mikołaj Kwaśnicki, Kuba Wiśniewski

Łóżko jest, jak najbardziej „ pożądanym obiektem „ szczególnie w sypialni, co jest bezpośrednią odpowiedzią na temat naszego konkursu. Nagrodziliśmy ten projekt bo widać w nim kompletny proces projektowy, poprzedzony szkicami, i zwieńczony propozycją w pełni funkcjonalnego produktu. Zaproponowany mebel jest opracowany w inteligentny sposób, jest ergonomiczny, ma przemyślane detale, jest trafiony funkcjonalnie; zawiera koncepcję personalizacji na potrzeby klienta. Jest estetyczny i odpowiada na aktualne trendy w meblarstwie. Zdecydowanie jest to praca która może być podwaliną do procesu wdrożeniowego. Dyskusyjna może być estetyka i funkcjonalność otoczenia tego produktu, które również były poddawane ocenie w tym konkursie, ale traktujemy to jedynie jako tło do dobrze zaprojektowanej rzeczy .

WYRÓŻNIENIE- PRACA ,,FOTEL BUJANY ROCKING CLOUD – 086541″

Autor: Michał Załuski

Kto z nas nie chciałby wyciągnąć się choć na chwilę na jakiejś niewielkiej, wygodnej chmurce, by oddaliwszy się od przyziemnych problemów oddać się marzeniom. Zaproponowany mebel mógłby być taką chmurką, a spokojne minimalistyczne wnętrze sprzyja wyciszeniu i medytacjom. Niestety geometria konstrukcji fotela nie daje szans na przeniesienie obciążeń. Jeśli nawet łukowate bieguny wytrzymają obciążenia pionowe, to złożą się do wewnątrz. Nie przekonuje też detal mocowania siedziska. Również profil biegunów musiałby być inny, by fotel stabilizował się w oczekiwanej pozycji. Konstrukcja fotela musiałaby więc ulec sporym zmianom, by mógł on zaistnieć nie tylko w rzeczywistości wirtualnej. Tylko czy byłby to wciąż ten sam fotel? Trzeba by to dopiero udowodnić, stąd decyzja o przyznaniu pracy jedynie wyróżnienia.

WYRÓŻNIENIE – PRACA ,,LUSTRO-S28D5E1″

Autor: Małgorzata Pająk

Mimo tego że ten projekt nie trafił do finału chcieliśmy podkreślić że zaproponowany przedmiot jest bardzo trafną propozycją uzupełnienia oferty sypialni KLER. Taka forma współczesnej, wolnostojącej toaletki z pomysłowymi magnetycznymi szkatułkami / boxami jest atrakcyjnym uzupełnieniem do wybranego modelu łóżka.

WYRÓŻNIENIE – PRACA 013XIIIM

Autorzy: Joanna Grześkowiak, Maciej Gierwielaniec

Pomysł wzbogacenia wizji wypoczynku w sypialni o kontakt z krajobrazem jest próbą spełnienia najważniejszego postulatu architektury – wzajemnego przenikania się przestrzeni zewnętrznej z wewnętrzną.
Proponowana estetyka wnętrza, symbolizuje potrzebę zwrócenia uwagi na atmosferę wypoczynku wykreowaną językiem estetyki minimalizmu.
Skojarzenie funkcji wypoczynku w formie snu i relaksu z wykorzystaniem wody, jest zwróceniem uwagi na różnorodność możliwości wypoczynku w ramach tej samej przestrzeni.
Forma graficznego przekazu idei stanowiącej kanwę projektu jest w pełni z nią spójna.
Mankamentem pracy jest brak w projekcie propozycji uzupełniającego
produktu – mebla, co stało się podstawą do przyznania pracy jedynie wyróżnienia.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na uroczystej Gali 29 listopada 2013 o godzinie 12.00 w pawilonie wystawowym SARP w Warszawie, ul. Foksal 2