IMG_8200
IMG_8211
IMG_8210
IMG_8198
IMG_8189
IMG_8188
IMG_8213
IMG_8212
IMG_8201
IMG_8197
IMG_8191
IMG_8194
IMG_8186
IMG_8185
IMG_8184
IMG_8207
IMG_8205
IMG_8184
wyróżnienie_sylwia_siekierka3
wyróżnienie_sylwia_siekierka4
wyróżnienie_sylwia_siekierka2
wyróżnienie_sylwia_siekierka1
wyróżnienie_martyna_wojciechowska1
wyróżnienie_martyna_wojciechowska3
wyróżnienie_martyna_wojciechowska2
wyróżnienie_kinga_pawlik2
wyróżnienie_kinga_pawlik1
wyróżnienie_kinga_pawlik3
3nagroda_małgorzata_ploskoska1
3nagroda_małgorzata_ploskoska3
3nagroda_małgorzata_ploskoska4
3nagroda_małgorzata_ploskoska2
2nagroda_wioletta_szymczyk1
2nagroda_wioletta_szymczyk3
2nagroda_wioletta_szymczyk2
1nagroda_martyna_mieszko2
1nagroda_martyna_mieszko1
1nagroda_martyna_mieszko4
1nagroda_martyna_mieszko3

LAUREACI PIERWSZEGO ETAPU KONKURSU WIZJA WYPOCZYNKU 2016

Podczas uroczystej inauguracji Ślaskiego Czerwca Projektowego odbyło się ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu Wizja wypoczynku odbywającego się w tym roku pod hasłem PRZESTRZEŃ KREATYWNYCH. Ten etap polegał na zaprojektowaniu mebla i pokazaniu go w komputerowej wizualizacji wnętrza. W galerii wystaw Dobroteki można było zobaczyć wszystkie prace laureatów tego etapu, tam również odbyło się wręczenie nagród rzeczowych ufundowanych przez WSC Graphisoft Polska reprezentowaną przez architekt Panią Iwonę Szymanik v-ce prezes firmy.

IMG_8207 IMG_8185 IMG_8186 IMG_8191 IMG_8194 IMG_8197 IMG_8201IMG_8212 IMG_8213 IMG_8188 IMG_8189 IMG_8198 IMG_8200 IMG_8210

Nagrodę główną ArchiCAD 2016SE oraz rower Strida otrzymała Martyna Mieszko a projekt skomentowała Katarzyna Pełka:

„Projekt „Domowy trening”  jest nie tylko odpowiedzią na zadanie konkursowe, ale także świeżym spojrzeniem na problem braku przestrzeni w niewielkich mieszkaniach. Autorka zaproponowała estetyczny mebel, który wpisuje się w wytyczne konkursu. Został dostrzeżony problem, z którym dziś boryka się zapewne wiele osób, które chciałyby zachować dobrą formę, także w swoim domu.Zaaranżowanie mebla jako obiektu do ćwiczeń jest niewątpliwie „sprytnym” rozwiązaniem, o które prosili Organizatorzy konkursu. Ponadto trzeba zaznaczyć, że sam mebel nie traci nic ze swojej podstawowej funkcji – jest to prosta, funkcjonalna propozycja mebla wypoczynkowego do mieszkań. Poza tym autorka zaproponowała kompleksowe rozwiązanie umeblowania salonu, co także było przedmiotem zadania konkursowego.

Pierwsza nagroda należy się zatem nie tylko za wpisanie się w oczekiwania organizatorów konkursu, ale także za szersze potraktowanie tematu spędzania wolnego czasu w mieszkaniu. Pomysł jest prosty, możliwy do wdrożenia za to autorce należą się szczególne słowa uznania.”

1nagroda_martyna_mieszko3 1nagroda_martyna_mieszko4 1nagroda_martyna_mieszko1 1nagroda_martyna_mieszko2

Drugą nagrodę oprogramowanie Artlantis Studio otrzymała Wioletta Szymczyk a komentarz napisała architekt Ewa Kuryłowicz:

„Praca została nagrodzona z uwagi na lapidarność pomysłu i elegancką formę uzyskanego mebla .Jego pożądaną elastyczność uzyskano w sposób decydujący o jego detalach co powoduje, że koncepcja jest integralna  i współczesna. Autorzy zaprezentowali mebel na tle  współgrającym z charakterem sprzętu . Zasadniczy detal konstrukcyjny , choć oceniony jako bardzo pomysłowy, nie został w  projekcie dostatecznie jasno zaprezentowany .”

2nagroda_wioletta_szymczyk2 2nagroda_wioletta_szymczyk3 2nagroda_wioletta_szymczyk1

Trzecia nagroda oprogramowanie do komputerowych wizualizacji Artlantis Render otrzymała za swój projekt Małgorzata Płoskońska a projekt skomentowała Magdalena Kiełkiewicz:

„Projekt który otrzymał trzecią nagrodę wzbudził nasze zainteresowanie swoją bogatą i modułową formą. Koncept uniwersalnego, wielozadaniowego systemu meblowego to duże wyzwanie, wymagające dużej świadomości konstrukcji i możliwości użytych materiałów. Podobało nam się dość szczegółowe opracowanie poszczególnych elementów oraz szeroko zaprezentowane możliwości montażu. Jest parę rzeczy do dopracowania w tym projekcie zarówno pod względem funkcjonalnym jak i  estetycznym, ale doceniamy wybranie właściwej drogi w poszukiwaniu formy uniwersalnego mebla, który może się zmieniać zależnie od potrzeb użytkownika. Ważnym aspektem tego projektu jest że (co zresztą widać na planszach) nadaje się do dużych przestrzeni ale również swobodnie można z niego korzystać w małych mieszkaniach. Po dopracowaniu koncepcji łączenia elementów i stabilizowania ich, system wydaje się być możliwy do wdrożenia i wprowadzenia do sprzedaży.” 

3nagroda_małgorzata_ploskoska2 3nagroda_małgorzata_ploskoska3 3nagroda_małgorzata_ploskoska4 3nagroda_małgorzata_ploskoska1

Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia w postaci Ipad’ów NANO dla Kingi Pawlik za projekt skomentowany przez architekta Witolda Szymanika:

„Prezentowany w pracy „stoliczek lolo” wzbudza sympatię. Jest prosty, estetyczny i funkcjonalny. Przyjęte rozwiązania nie stwarzają problemów wykonawczych. Obrotowy regulowany blat nawiązuje swą konstrukcją do tradycyjnych rzeźbiarskich kawaletów. Z pewnością możliwość obracania i pewnego dopasowania wysokości blatu to cechy przydatne nie tylko w pracowni rzeźbiarskiej. Czy jednak jest to mebel do salonu? Czy jego estetyka nie pasuje bardziej do umieszczenia w ogródku czy na tarasie? Jednym z wymogów konkursu było przedstawienie aranżacji wnętrza salonu z wykorzystaniem projektowanych sprzętów. Chodziło o udowodnienie, że projektowany mebel może stać się istotnym elementem reprezentacyjnego pomieszczenia. W pracy zabrakło tego dowodu – zdawkowy obrazek z niewiele wnoszącym fragmentem rzutu trudno uznać za projekt aranżacji. Z tego względu praca otrzymała tylko wyróżnienie.”

wyróżnienie_kinga_pawlik3 wyróżnienie_kinga_pawlik1 wyróżnienie_kinga_pawlik2

Kolejne wyróżnienie otrzymała Martyna Wojciechowska za projekt skomentowany przez architekta Romualda Loeglera:

„Estetyczny walor prezentacji projektu jak i samego zestawu mebli, utrzymany w konwencji „minimal – art”, jest spójny z koncepcją aranżacji mni salonu.

Jury, przyznając wyróżnienie za wyżej wymienione walory, uznało jednocześnie, ze praca pozbawiona jest wyraźnych cech „sprytnego mebla”, tj. tych cech, których wykreowanie, stanowiło de facto, jeden z głównych celów konkursu.”

wyróżnienie_martyna_wojciechowska2 wyróżnienie_martyna_wojciechowska3 wyróżnienie_martyna_wojciechowska1

Trzecie i ostatnie wyróżnienie trafiło do Sylwii Siekierki a komentarz napisał Piotr Kler:

„Zestaw meblowy White line jest prostym rozwiązaniem dla niewielkich mieszkań. Wydaje się że spełni oczekiwania mniej wymagających użytkowników salonu. Byłby także dobrym rozwiązaniem do poczekalni czy holów. Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają sądzić że mógłby mieć bardzo ekonomiczną cenę na kieszeń młodych użytkowników jeszcze „na dorobku” oraz być oferowany w wersji  do samodzielnego składania.  Dystrybucją takiego zastawu mogłyby zajmować się sklepy internetowe. Dlatego mimo że nie ma zbyt odkrywczych opcji funkcjonalnych zasługuje na miano sprytnego rozwiązania. Opracowanie graficzne i wizualizacje oszczędne ale gustowne.”

wyróżnienie_sylwia_siekierka1 wyróżnienie_sylwia_siekierka2 wyróżnienie_sylwia_siekierka3 wyróżnienie_sylwia_siekierka4Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni na warsztaty projektowo wykonawcze które odbędą się w Dobrodzieniu w dniach 1-8 września. To drugi etap konkursu jego uczestnicy będą rywalizowali o nagrody pieniężne ufundowane przez Kler S.A. zwycięzców tego etapu poznamy podczas uroczystej Gali w Filharmonii Opolskiej 17-go września.