I-NAGRODA2
I-NAGRODA
II-NAGRODA2
II-NAGRODA
III-nagroda4
III-nagroda3
I-WYROZNIENIE1
I-WYROZNIENIE
II-WYROZNIENIE
II-WYROZNIENIE2
III-WYROZNIENIE
III-WYROZNIENIE2
IV-wyroznienie
IV-wyroznienie2
001
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
002
02
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
06
09
10
11
12
13
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
15
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Laureaci konkursu II edycji konkursu Wizja Wypoczynku

Na konkurs wpłynęły 82 prace z całej Polski, spośród których Jury Konkursowe w składzie: arch. Ewa Kuryłowicz – przedstawiciel SARP, arch. Witold Szymanik – przedstawiciel Grphisoft Polska, Magdalena Kiełkiewicz – przedstawiciel Rozgłośni, Piotr Kler – przedstawiciel organizatora, Romuald Loegler- przedstawiciel Architektury & Biznesu, nagrodziło 7.
Nagrodzone projekty wyróżniały się niekonwencjonalnym podejściem do idei wypoczynku, śmiałością i odwagą wizji, wprowadzeniem charakterystycznego nastroju i wyrazistego klimatu przedstawionego wnętrza.

PIERWSZA NAGRODA- praca ABC12

Autorzy: REDZISZ KRZYSZTOF, WIAK MICHAŁ, SADOWSKA ALEKSANDRA

… za to, że prowokacja i elegancja grają w jednej drużynie. Spodobało nam się to, że prowokacyjna jest prostota środków i inteligentne ich użycie, a elegancja nie jest pretensjonalna, ani nie korzysta z dekoracji. Koncepcja manipulacji światłem w ascetycznej niedopowiedzianej przestrzeni buduje nastrój skupienia i odprężenia, jak odpoczynek, medytacja, trwanie w TU I TERAZ. Efekt spokoju i wyciszenia podkreśla dobrze dobrany mebel o nowoczesnej, neutralnej bryle.
DRUGA NAGRODA- praca 170506050705KAE

Autorzy: FLORCZAK DARIUSZ, SKOWRON JAKUB, BEDNARSKI MACIEJ… za odwagę pokazania jak daleko możemy poszerzyć granice elegancji i jak niewymierne jest to określenie. Ten projekt jest subiektywnym poglądem, który staje się prowokacją i tematem do rozważań nad jakością wypoczynku we współczesnym świecie. Atutem wydało nam się, że zaproponowane wnętrze zdaje się być inspirowane formą mebla… ale może to już nadinterpretacja…
TRZECIA NAGRODA- praca ELE1313

Autorzy: GRZEŚKOWIAK JOANNA

… za ciekawą koncepcję zagospodarowania trudnej gabarytowo przestrzeni, w której nietypowe proporcje stają się atutem i oryginalną wartością wnętrza. Urok tego projektu tkwi, naszym zdaniem, w jego prostocie i klarowności koncepcji. Przekonuje nas widok za oknem i koncepcja ukrytego baru, a zastosowane meble KLER dobrze komponują się w tej propozycji. Nasuwa się jednak pytanie czy to przestrzeń publiczna, czy może zacisze prywatnego domu?
I WYRÓŻNIENIE- praca 12D06W83

Autorzy:  GAWEŁ EWELINA, KUBACZKA SYLWIA, MANEK JAKUB

… za możliwość wypłynięcia na szerokie wody z ulubionym fotelem w kapsule z płatków lotosu. Przekonująca koncepcja odpoczynku na wodzie oparta o całkiem realne technologie.
Jedyne, co nas nie przekonało to model mebla nie do końca pasujący do tej świetlistej wizji przyszłości.
II WYRÓŻNIENIE- praca SHARKEY28

Autor: MARCISZEWSKI KRZYSZTOF PIOTR

… pomimo, że ostatnimi czasy dość często spotykamy koncepcje wszczepiania obcych, futurystycznych tkanek w szarą rzeczywistość, to ta mimo wszystko zwróciła naszą uwagę swoim komórkowym charakterem. Jest to nieco ekscentryczna wizja miejsca do odpoczynku, która daje poczucie przeniesienia w inny wymiar. Ale niestety pozostawia wiele pytań: czy to ma sens? czy się da? dla kogo? i po co? Jesteśmy przekonani, że elegancji wnętrzu dodałyby lepiej dobrane meble z oferty firmy KLER.
III WYRÓŻNIENIE- praca CE0795

Autor: GAJEWSKA BEATA
… za estetykę, lekkość i wyczucie stylu. Ciekawe elementy wykończenia wnętrza, takie jak podłoga czy oświetlenie, plasują tę aranżację w kategorii fashion i otwierają wnętrzom (meblom) drzwi do świata mody i trendów. Niestety, prowokująca jest tylko nie do końca sprecyzowana forma wypoczynku.
IV WYRÓŻNIENIE- praca 21617

Autorzy: SEKUŁA JAN, DWORNIK DARIA, STROJANOWSKA ANETA

… za kontrowersje, które potrafił wzbudzić ten projekt podczas obrad komisji. Czy prowokacja to ubezwłasnowolnienie w luksusie, którym są meble KLER? A może, aby być posiadaczem takich mebli trzeba być szaleńcem? Na szczęście poczucie humoru zawsze ratuje nas z obłędu, a fioletowa klamka może być drogą do wolności. W tym projekcie o elegancji nie dyskutujemy… po prostu jest.

 

Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce na uroczystej Gali 17 listopada 2009 o godzinie 12.00 w pawilonie wystawowym SARP w Warszawie, ul. Foksal 2.