0
1
2
3
4
5
6
7
9
8
10
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD DRUGIEGO ETAPU KONKURSU WIZJA WYPOCZYNKU

17 września w Filharmonii Opolskiej odbyła się doroczna Gala Fundacji Piotra Klera. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu „Wizja Wypoczynku 2016″ , którego faza projektowa i realizacyjna odbyła się podczas warsztatów Dobry Tydzień Projektanta.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: arch. Romuald Loegler, arch. Ewa Kuryłowicz, Ewa Gołębiowska, arch. Witold Szymanik, Piotr Kler, Magdalena Kiełkiewicz, Katarzyna Pełka. Nagrodę główną „Dobrego Tygodnia Projektanta” otrzymał duet współpracujący z firmą Meble Jonczyk: Kinga Pawlik i Małgorzata Płoskońska, które zaprezentowały system regałów BOX.
BOX – to zestaw modułowych mebli skrzyniowych. Założeniem było stworzenie lekkich i kompaktowych elementów bazowych., które po połączeniu stworzą funkcjonalny regał. Komplet składa się z 4 modułów a tworzą go 4 niezależne szafki o różnej funkcji i przeznaczeniu.  Dzięki prostemu systemowi łączeń można zestawić je ze sobą w różnej konfiguracji. Elementy łączą się ze sobą dzięki zastosowaniu okrągłych ślizgaczy meblowych, które pozwalają na regulowanie wysokości mebla w celu zniwelowania nierówności podłogi. Po złączeniu modułów, nogi tworzą charakterystyczny wzór, który wzbogaca prostą formę obiektu. Każdy mebel może funkcjonować jako niezależny mebel we wnętrzu.
Pozostałe realizacje to sofa BOB projektantek współpracujących z firmą KLER oraz pufy AW.RE i OOO. grupy Sit-Sit.  Jak mówią autorki projektu sofy BOB Martyna Mieszko i Martyna Wojciechowska projekt ten powstał z potrzeby stworzenia niezwykle miękkiego i zachęcającego do wygodnego siadania mebla wypoczynkowego, który wpisałby się w stylistykę kolekcji DO_M. Zastosowanie ciemniejszego materiału po zewnętrznej stronie, optycznie wyszczupla kanapę. Dodatkowo po dwóch stronach podłokietników znajdują się taśmy z rzepem, które umożliwiają montowanie małych organizerów i kieszeni do przechowywania gazet, pilota i innych drobiazgów.  Charakter sofy sprzyja tworzeniu przytulnych stref wypoczynku, zarówno w nowoczesnych salonach jak i pokojach dziecięcych.
AW.RE – autorstwa Sylwi Siekirki i Wioletty Marii Szymczyk to pufy oparte na sztywnym stelażu styropianowym. Siedziska w kształcie kostki posiadają uchwyty, dzięki którym z łatwością możemy je przenosić oraz kieszenie, do których możemy schować gazetę bądź pilota. Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest biały stolik kawowy wykonany z lakierowanej blachy, na który możemy odłożyć laptopa lub kawę. Charakterystycznym elementem dekoracyjnym są zakładki znajdujące się na każdej krawędzi kostki. Natomiast OOO. to zestaw puf składający się z trzech elementów wypełnionych granulatem. Dzięki nim możemy ustawić wysokość siedziska według własnych potrzeb. Sznurek pełni funkcję dekoracyjną i jednocześnie spina je w jedną bryłę. Wykorzystane tkaniny różnią się fakturą, kolorem oraz splotem nitki.